Březen - měsíc čtenářů 2018

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Akce » Březen - měsíc čtenářů 2018

news img

V Březnu - měsíci čtenářů jsme pro naše čtenáře i ostatní veřejnost připravili několik akcí. Doufáme, že si vyberete podle svého zájmu.

V době provozu knihovny vám nabídneme již tradiční jarní burzu vyřazených knih. Naleznete v ní beletrii i naučnou literaturu pro dospělé i děti za symbolickou cenu. Můžete po celý msíc také vstoupit do našeho knižního bazaru, do kterého můžete darovat nějaké knihy, které již nepotřebujete a naopak si odnést njakou knihu, která se vám zalíbí od jiného dárce. Doufáme, že se vám vzájemné obdarovávání knihami bude líbit. Bazar zdarma.

8. března od 18 hodin pořádáme besedu s autorským čtením s přerovskou spisovatelkou Lenkou Chalupovou. V naší knihovně je velmi oblíbená, všechny její knihy jsou rozpůjčované a ještě rezervované. Bližší informace naleznete na našem webu ještě zvlášť v upoutávce.

"Literární kavárna aneb co se četlo za první republiky" - to je název pro naši aranžmá kavárny ve studovně knihovny. V době provozu bude pro návštěvníky připravena káva a čaj zdarma, ke čtení a shlédnutí bude výstavka knih především českých prvorepublikových autorů, ale i knih vnovaných vzniku Československé republiky. Je to náš malý příspěvek k 100. výročí vzniku republiky.

"Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela, aneb pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska"​ - cestopisná beseda - diashaw cestovatele Patrika Kotrby. Zveme do Zámeckého klubu v úterý 27. března od 18 hodin. Vstupné: 50,- Kč. Bližší informace naleznete na našich webstránkách.

 

Vložené: 16. 02. 2018       V menu: Akce

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Literární kavárna v knihovně

Od 15. března do 29. března v době provozu můžete vstoupit do naší improvizované prvorepublikové literární kavárny ve studovně knihovny. Můžete posedět s přáteli a známými, dát si kávu nebo čaj, číst, povídat si. V kavárně si můžete prohlédnout výstavku knih, které vám připomenou české spisovatele, jejich knihy, a knihy, které se četly v období první republiky.

Kavárna je otevřena u příležitosti letošního stého výročí vzniku Československé republiky.

Káva a čaj jsou k dispozici zdarma.

Jste srdečně zváni.

Velikonoční sobota-knihovna uzavřena

Vážení a milí čtenáři,

sdělujeme, že ve velikonoční sobotu 31. března bude knihovna uzavřena. 

Knihy století - můžete se zúčastnit

Literární odborná veřejnost sestavila blok vybraných českých knih za posledních 100 let od vzniku Československa. Můžete hlasovat a vybrat ze seznamu tři pro vás nejdůležitější tituly. Není to nic rigorozního, jde spíše o hru. Výsledky tohoto čtenářského hlasování budou součástí vyhlášení tří čtenářsky nej- knih za posledních 99 let.

K výroční knižní ceně Magnesia Litera letos pořadatelé přidali výběr knih českých autorů reprezentujících celých sto let od vzniku Československa. Sestavili ho literární historikové a je dostupný na webu soutěže

 http://www.magnesia-litera.cz/anketa-knihy-stoleti/

Odborníci a veřejnost nyní mohou vybrat tři nejlepší knihy za uplynulých sto let, pořadatelé je oznámí při vyhlašování výsledků letošního ročníku, které bude 4. dubna.

Letošní ročník byl obeslán 382 přihláškami, což je o 30 více než vloni a nový rekord soutěže...

Více také na: 

https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/literatura/magnesia-litera-poradatele-vybrali-nejlepsi-dila-uplynulych-sta-let_468337.html 

 

Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela - 27. 3.

Městská knihovna pořádá v úterý 27. března od 18 hodin v Zámeckém klubu cestovatelskou přednášku, která proběhla již na více než 140 místech České republiky a Slovenska na cestovatelských festivalech, v divadlech, kinech, knihovnách, klubech a kavárnách.

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha