Prvorepublikový týden v knihovně - 22. - 26. 10.

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Akce » Prvorepublikový týden v knihovně - 22. - 26. 10.

news img

Městská knihovna v týdnu od 22. října do 26. října nabízí všem zájemcům svůj příspěvek ke vzpomínání stého výročí vzniku Československé republiky. Zveme vás prožít s námi Prvorepublikový týden v knihovně

Každý den vás přivítají melodie, které navodí atmosféru dvacátých a třicátých let. Jistě vás zaujmou a pobaví moudré citáty osobností politického, uměleckého i literárního života oněch let, které najdete na různých místech v prostorách knihovny. Knihovnice vás upoutají i svým nezvyklým prvorepublikovým prvkem v oblečení. V úterý 23. října čeká návštěvníky malá knihovnická literární noc, která začne v 18 hodin ve studovně besedováním s nejčtenější regionální spisovatelkou Hranicka paní Jaroslavou Černou. Mimo jiné uvedeme také do světa čtenářů její novou knihu. Jako dobří hostitelé vám nabídneme drobné občerstvení, které bude k dispozici po celý večer. Kdo by měl pak zájem si protáhnout tělo, může se s námi vypravit schodištěm do temné radniční věže a prohlédnout si noční Hranice z výšky. Cestou doporučujeme více si všímat obrazů hranického malíře J. Pinkavy, který maloval Hranice tak, jak vypadaly v jeho době před sto lety a můžete tak porovnávat minulost a současnost. Nabídneme pak ke zhlédnutí krátký film, který nám opět připomene období první republiky. Kdo ani pak nebude příliš unavený, může si poslechnout krátkou mluvenou bibliografii, kterou vám představíme nejžhavější literární novinky měsíce října, které budou k dispozici v naší knihovně.

Ve čtvrtek 25. října nabízíme všem zájemcům o literaturu přednášku Mgr. Daniela Jakubíčka, Ph.D., neobvyklou svým pojetím, s názvem Boříme, tvoříme a bráníme aneb Čeští spisovatelé  ve službě vlasti a národu v první polovině 20. století. Začátek v 18 hodin ve studovně knihovny. 

Vstup zdarma.

 

 

Vložené: 18. 09. 2018       V menu: Akce

AKTUÁLNÍ NOVINKY

ZMĚNA V PROGRAMU - Knihovnická literární noc

Městská knihovna informuje: V úterý 23. října dochází ke změně v programu Knihovnické literární noci, kterou pořádáme v rámci Prvorepublikového týdne knihovny.

Připravujeme na listopad - 7. 11.

Audiovideo beseda "Na kole do horských vesnic Ázerbajdžánu" s cyklocestovatelem Radomírem Čížkem se koná ve středu 7. listopadu od 17 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 70 Kč.

Naše nová telefonní čísla

Informujeme, že nyní máme v knihovně nová telefonní čísla (mobil) pro jednotlivá oddělení a pracoviště:

 

1. listopad - VETŘELKYNĚ A JÁ

Ve čtvrtek 1. listopadu v 18 hodin zveme všechny mladé i starší milovníky literatury na besedu s autorským čtením mladé hranické debutující autorky Kláry Nováčkové, která vám představí svoji první knihu Vetřelkyně a já. Kniha vyšla v posledních zářijových dnech v nakladatelství Garamond. 

 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha