TÝDEN KNIHOVEN 2017 - 2. - 7. ŘÍJNA

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Akce » TÝDEN KNIHOVEN 2017 - 2. - 7. ŘÍJNA

news img

První týden v říjnu (2. – 7. 10.) městská knihovna zahajuje svůj 21. ročník Týdne knihoven. V tomto týdnu nabízíme veřejnosti několik akcí pro děti i dospělé.

V pondělí 2. října zveme do studovny na setkání, povídání a autorské čtení mladého olomouckého autora Jaroslava Irovského. Zaměřeno především na studenty a ostatní mladé lidi, zájemce o underground. Začátek v 18 hodin. Vstup zdarma.

Ve čtvrtek 5. října bude hostem knihovny hranický historik Václav Bednář se svojí přednáškou „Kasárna generála Zahálky a její literární tradice“. Začátek v 18 hodin ve studovně knihovny. Vstupné 20,- Kč.

V sobotu 7. října jste zváni na podzimní vlastivědnou historickou procházku po Hranicích. S Mgr. Jiřím Nebeským se vypravíme za památkami období baroka – „Po stopách baroka v Hranicích“. Sejdeme se s vámi odpoledne ve 14 hodin u farního kostela Stětí svatého Jana Křtitele. V případě deště se procházka nekoná.

Po celý Týden knihoven a po celý měsíc říjen v době provozu knihovny můžete shlédnout v prostorách knihovny výstavku starých tisků ze sbírek muzea. Výjimečná příležitost pro všechny vidět malou ukázku knih vydaných před několika staletími, které tvoří součást bývalé Gallašovy a farní knihovny.

Nabízíme tradiční burzu našich vyřazených knih a bazar knih. Do bazaru  můžete přinést knihy ze své soukromé knihovny, které už nepotřebujete, a můžete si odnést zase jinou knihu, která vás v bazaru zaujme. Bazar zdarma, knihy z burzy za symbolickou cenu. Burza i bazar knih potrvají po celý měsíc říjen.

„Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou“. Ve spolupráci se základními školami v dopoledních hodinách se budeme těšit na první návštěvu knihovny malých prvňáčků i předškoláčků ke společnému čtení a povídání o knihovně a knihách.

 „Podej ruku své knihovně“ – zábavná, lehce happeningová akce pro děti i dospělé. Obkresli na papír svou dlaň, vepiš nějaký vzkaz nebo přání knihovně. Zveřejníme na vývěsní tabuli v knihovně.

Ve spolupráci s TIC vám nabídneme v knihovně výprodej turistických map s velmi výhodnou slevou.

Bonusem „Týdne“ bude pro čtenáře možnost získat 50% slevu na svou příští registraci čtenáře. V Týdnu knihoven každý stý evidovaný čtenář dospělého oddělení  a každý dětský padesátý čtenář dětského oddělení vyhraje poukázku na tuto slevu, kterou může uplatnit při své příští registraci čtenáře. Platí i pro tzv. jednorázové návštěvníky.

 

Vložené: 11. 09. 2017       V menu: Akce

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Hrady Řádu německých rytířů v polském Pobaltí

Zveme všechny zájemce na přednášku ​Hrady Řádu německých rytířů v polském Pobaltí​ (Malá inspirativní fotoexkurze). 

 

 

 

Po stopách baroka v Hranicích - sobota 7. října

V sobotu 7. října jste zváni na podzimní vlastivědnou historickou procházku po Hranicích. S Mgr. Jiřím Nebeským se vypravíme tentokrát za památkami období baroka – „Po stopách baroka v Hranicích“. Sejdeme se s vámi odpoledne ve 14 hodin u farního kostela Stětí svatého Jana Křtitele. V případě deště se procházka nekoná.

Vstup volný.

Kasárna generála Zahálky a její literární tradice - čtvrtek 5. 10.

V rámci týdne knihoven pořádáme literárně historickou přednášku ​Kasárna generála Zahálky a její literární tradice.​ Slovem i obrazem nás bude provázet hranický historik Václav Bednář.

Ve čtvrtek 5. října od 18 hodin ve studovně městské knihovny. Vstupné 20,- Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náš tip pro mladé v Týdnu knihoven - Jaroslav Irovský

Zaměřeno na studenty i ostatní čtenáře a zájemce o undergroundovou literaturu a poezii. Pro studenty i ostatní mladé lidi může být zajímavým večer s hostem knihovny, mladým olomouckým autorem Jaroslavem Irovským.

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha