Kalendář akcí

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Kalendář akcí

Hlavní obsah stránky

Na co se můžete těšit v roce 2019? 

Měsíc

Akce

Leden

Cestopisná přednáška s dataprojekcí „Severní Korea očima Milana Bureše“ Ve středu 23. ledna od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 90 Kč

Únor

Cestovatelská beseda manželů Špillarových „Etiopie – střecha Afriky“. Ve čtvrtek 21. února od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 80 Kč

Březen

Kaleidoskop besed, interaktivních pořadů, čtenářské dílničky pro děti z MŠ a ZŠ, knihovnicko-bibliografické lekce pro žáky ZŠ a SŠ - průběžně dle dohody se školami.

Společně tvoříme originální a regionální hranickou kuchařku 

Po celý měsíc březen bude pro návštěvníky knihovny připravena burza vyřazených knih v době provozu knihovny.

Beseda s populární spisovatelkou Alenou Mornštajnovou - nejžádanější autorkou hranické knihovny roku 2018. V pondělí 25. 3. od 17 hodin Zámeckém klubu. 

Vstupné 60 Kč

Český dobrodruh Marek Jelínek v Hranicích – Koloběžkou po Asii. Tisíce kilometrů na koloběžce přes několik zemí od Indie po Singapur. V pondělí 11. 3., od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 80 Kč

Duben

 

Interaktivní besedy s ilustrátorem dětských knížek Jiřím Fixlem pro děti prvních tříd

Květen - Červen

Pasování prvňáčků na čtenáře ze všech hranických škol

KNIHOVNA V ULICÍCH: Počátek realizace projektu „Knihovna v ulicích – Kdo byl kdo v Hranicích“ –  (u příležitosti 850. výročí založení města). Medailony hranických osobností minulosti ve veřejném prostoru.

Beseda s hranickým cestovatelem Tomášem VEJMOLOU a křest jeho nové knihy Tomík na cestách. Zveme do Zámeckého klubu ve středu 5. červan od 18 hodin do Zámeckého klubu. Vstup volný. Autogramiáda a možnost koupě knihy.

Září

Netradiční tradiční záhadolog, spisovatel, scénárista a cestovatel Arnošt Vašíček a jeho beseda - přednáška VELKÉ TAJNOSTI, zveme na pondělí 23. září v Zámeckém klubu od 18 hodin. Vstupné 70 Kč. 

Říjen

TÝDEN KNIHOVEN - program na říjen

Podzimní burza knih. Tentokrát zaměřená na knihy pro děti. Cena za kus symbolická.

PUTOVÁNÍ ZA DUŠIČKAMI - vlastivědná a historická procházka pro všechny. Pokračuje projekt KNIHOVNA V ULICÍCH. Nabízíme - viz níže.

Cestopisná přednáška Tomáše Kubeše – „Kongo“ - V Zámeckém klubu v úterý 15. 10. od 18 hodin. Vstupné 70 Kč

První "Putování za dušičkami“ nás zavede na židovský hřbitov. Opět u příležitosti 850. výročí založení města Hranice. Se zájemci se sejdeme v sobotu 5. října ve 13 hodin před městskou knihovnou (Stará radnice).

Druhé "Putování za dušičkami" nás zavede na hřbitůvek u Kostelíčka. Opět se sejdeme v sobotu 12. října ve 13 hodin před knihovnou.

Třetí "Putování za dušičkami" směřuje na městský hřbitov. Se zájemci se sejdeme opět před knihovnou v sobotu 19. října ve 13 hodin. 

Můžete se něco dovědět o hsitorii hranických hřbitovů, zastavíme se u zajímavých pomníků významných hranických osobností. Na židovský hřbitov si můžete s sebou vzít kamínky k položení na náhrobky a uctění památky tam pohřběných osobností, a na ostatní hřbitovy kalíšky, kde zapálíme světýlko u hrobů vybraných osobností města Hranice, připomeneme si jejich život a hospodářský, kulturní či celospolečenský význam pro naše město. V případě deštivého počasí se procházka ruší.

Listopad

Cestopisná beseda s cestovatelem Michalem Štěpánkem „Turecko – dechberoucím Kurdistánem“ v Zámeckém klubu ve čtvrtek 21. listopadu od 18 hodin. Vstupné 70 Kč

 

Prosinec

Vzdělávací přednáška „Cizí světy ve vesmíru“, přednáší astrofyzik Marek Skarka (středa 4. 12.). Ve studovně městské knihovny. Čas a vstupné budou upřesněny dodatečně.

Změna programu vyhrazena

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 

 

 

 

 
 

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Výchova jako trénink pro život - 14. 11.

Centrum pro rodinu Jitřenka ve spolupráci s naší knihovnou si vás dovoluje pozvat na besedu s Bc. Petrou Škrdlíkovou na téma VÝCHOVA JAKO TRÉNINK PRO ŽIVOT - o výchově neklidných a hyperaktivních dětí.  

Připravujeme na listopad - TURECKO: dechberoucím Kurdistánem

Městská knihovna zve všechny zájemce o cestování a poznávání zajímavých zemí na audiovizuální besedu - přednášku cestovatele Michala Štěpánka.

 

 

Týden knihoven 2019

První říjnový týden (30. 9. - 6. 10.) je již tradičně věnován podpoře četby a knihoven. Letošní 23. ročník Týdne knihoven je tentokrát zaměřen na regionální historii. A v tomto duchu nabízíme i další akce během celého měsíce října. Zahajujeme již tradičně burzou našich vyřazených knih od pondělí 30. září do 18. října v prostorách knihovny a v době jejího provozu. Tentokrát je burza zaměřená na knihy pro děti. Najdete zde knihy lehce opotřebované nebo duplikáty, které již naše knihovna nepotřebuje. Vše za symbolickou cenu.

 

 

 

 

Restaurování stropu v knihovně

Vážení uživatelé knihovny. Do 30. listopadu bude v části dospělé naučné literatury probíhat restaurování fresek na stropě. Budeme půjčovat veškerou literaturu, ale u naučné literatury bude snížen komfort samostatného výběru.

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha