Kalendář akcí

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Kalendář akcí

Hlavní obsah stránky

Na co se můžete těšit v roce 2018? 

Knihovna bude pokračovat v pravidelných kulturně-vzdělávacích pořadech pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ - (knihovnicko-bibliografické lekce, literární besedy, exkurze, čtení, dílničky aj.). V této oblasti bude nadále prioritou rozvíjení dětského čtenářství a zájmu o knihy ve spolupráci se základními školami i mateřskými školami:
• Podle nabídky a zájmu hranických mateřských školek, ZŠ a SŠ budeme pokračovat v průběhu roku ve volném cyklu čtenářských besed a setkávání nad knihami, knihovnických lekcí, exkurzí.  Termíny: průběžně po celý rok
• V rámci projektu Pasování prvňáčků na čtenáře se uskuteční řada pravidelných návštěv dětí všech prvních tříd ve městě a v místní části Drahotuše v knihovně ve spolupráci s učitelkami prvňáčků a školou (začali jsme již na podzim roku 2017) = beseda, čtení, kvízy, praktická knihovnická cvičení, setkání se spisovatelkou. Slavnostní pasování proběhne 30. - 31. května.

Z dalších kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost, děti, studenty (rámcový náčrt):

ÚNOR – cestopisná beseda s dataprojekcí "PĚŠKY PŘES KAVKAZ - OD MOŘE K MOŘI" s cestovatelkou Viktorkou Hlaváčkovou. ​Ve čtvrtek 15. února, od 18 hodin v Zámeckém klubu, vstupné: 50 Kč

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ:

  • kaleidoskop besed, interaktivních pořadů, čtenářské dílničky pro děti MŠ, knihovnicko-bibliografické lekce pro žáky ZŠ a SŠ - průběžně dle dohody se školami
  • Beseda se přerovskou spisovatelkou LENKOU CHALUPOVOU - ​náš malý příspěvek k svátku žen. Ve studovně knihovny ve čtvrtek 8. března od 18 hodin. 
  • Po celý měsíc březen bude pro návštěvníky knihovny připravena burza vyřazených knih a velký bazar knih, a to vždy v době provozu knihovny. Do bazaru můžete vstoupit svými knihami, které už nepotřebujete, anebo si vybrat knihu, která se vám zalíbí, a odnést si ji domů. Burza pak nabízí beletrii i naučnou literaturu pro dospělé i dětské čtenáře za symbolickou cenu.
  • ​LITERÁRNÍ KAVÁRNA aneb CO SE ČETLO ZA PRVNÍ REPUBLIKY - ​ve studovně v termínu od 15. března do 29. března budete moci vstoupit do aranžmá kavárny, dát si kávu nebo čaj (zdarma), prohlédnout si výstavu knih prvorepublikových autorů, knih vydaných v 20. - 30. letech 20. století, něco si přečíst při dobré kávě, čaji.
  • "ZE SRDCE EVROPY DO SANTIAGA DE COMPOSTELA aneb Pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska" - cestopisná beseda s cestovatelem Patrikem KOTRBOU. ​Termín: úterý 27. března od 18 hodin v Zámeckém klubu

DUBEN beseda na téma "Jak vyčistit tělo přírodní cestou - bylinkami". Přednáší Dagmar Langová. Termín: 10. dubna, od 18 hodin ​ve studovně knihovny.​ Po dlouhé zimě můžeme uklidit i ve vlastním těle.

  • ​beseda s astrofotografem Petrem Horálkem - zatím ve fázi dojednávání termínu - předpoklad konec května, první polovina června

KVĚTEN -  ​beseda s českým lékařem a spisovatelem žijícím v Kanadě Zdeňkem Hankou - středa 16. 5., od 18 hodin v Zámeckém klubu

​               -  pasování prvňáčků na čtenáře s oblíbenou spisovatelkou Lenkou Rožnovskou - 30. - 31. 5., dopoledne ve studovně knihovny

​ČERVEN - SNÍDANĚ V TRÁVĚ aneb PIKNIK S KNIHOVNOU. ​Chcete netradičně zahájit pohodový víkend na prahu léta? Co si dát snídani v trávě - v (podzámeckém) parku. Rodiče, prarodiče přijděte s dětmi, s vnuky, vezměte s sebou kamarády, sousedy a deky, košíky s jídlem. My dodáme knihy, různé deskové hry, čtení, povídání, nabídneme kávu, čaj zdarma. Termín upřesníme včas.                                     

ŘÍJEN – T​ÝDEN KNIHOVEN (1. 10. - 6. 10.) - tradiční podzimní burza knih a velký bazar knih; přednáška u příležitosti 100. výročí vzniku republiky - zaměření, termín aj. dojednáváme.

LISTOPAD - cestopisná beseda s cyklocestovatelem Radomírem Čížkem - tentokrát se s ním vydáme do hor Kyrgyzstánu. Vloni jsme úspšně zdolali zapadlé kouty a hory Gruzie. Termín bude upřesněn s panem Čížkem po návratu z jeho cesty. Budou to jeho nejnovější zážitky.
– Beseda (opět v plánu) s úspěšnou spisovatelkou ​Kateřinou Tučkovou (autorka oceněných a čtenářsky úspěšných knih Žítkovské bohyně a Vyhnání Gerty Schnirch, nositelka Ceny Magnesia Litera). Termín bude aktuálně upřesněn podle dohody s Kateřinou Tučkovou, po vydání její nové knihy Bílá voda. ​Snad se nám letos podaří přivítat ji u nás v Hranicích.

​PROSINEC - zůstává otevřený. Pokud se podaří domluvit s psychologem Andrejem Drbohlavem - zaplňuje sály posluchači, autor knihy Psychologie masových vrahů. Přednáška? - Děti neklidné, zlobivé a zlé, nebo Moc, nemoc a bezmoc výchovy a Kyberšikana? Zaměřeno na rodiče, pedagogy a širokou veřejnost. Zatím nemáme vybráno a domluveno.

Změna programu vyhrazena.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 

 

 

 

 
 

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela - 27. 3.

Městská knihovna pořádá v úterý 27. března od 18 hodin v Zámeckém klubu cestovatelskou přednášku, která proběhla již na více než 140 místech České republiky a Slovenska na cestovatelských festivalech, v divadlech, kinech, knihovnách, klubech a kavárnách.

Březen - měsíc čtenářů 2018

V Březnu - měsíci čtenářů jsme pro naše čtenáře i ostatní veřejnost připravili několik akcí. Doufáme, že si vyberete podle svého zájmu.

Spisovatelka Lenka Chalupová - 8. 3.

Zveme především čtenářky, ale nejen je, na setkání, besedování a autorské čtení s přerovskou spisovatelkou, jejíž knihy jsou v naší knihovně velmi oblíbené. Beseda se koná ve čtvrtek 8. března od 18 hodin ve studovně městské knihovny.

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha