Kalendář akcí

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Kalendář akcí

Hlavní obsah stránky

Na co se můžete těšit v roce 2018? 

Knihovna bude pokračovat v pravidelných kulturně-vzdělávacích pořadech pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ - (knihovnicko-bibliografické lekce, literární besedy, exkurze, čtení, dílničky aj.). V této oblasti bude nadále prioritou rozvíjení dětského čtenářství a zájmu o knihy ve spolupráci se základními školami i mateřskými školami:
• Podle nabídky a zájmu hranických mateřských školek, ZŠ a SŠ budeme pokračovat v průběhu roku ve volném cyklu čtenářských besed a setkávání nad knihami, knihovnických lekcí, exkurzí.  Termíny: průběžně po celý rok
• V rámci projektu Pasování prvňáčků na čtenáře se uskuteční řada pravidelných návštěv dětí všech prvních tříd ve městě a v místní části Drahotuše v knihovně ve spolupráci s učitelkami prvňáčků a školou (začali jsme již na podzim roku 2017) = beseda, čtení, kvízy, praktická knihovnická cvičení, setkání se spisovatelkou. Slavnostní pasování proběhne 30. - 31. května.

Z dalších kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost, děti, studenty (rámcový náčrt):

ÚNOR – cestopisná beseda s dataprojekcí "PĚŠKY PŘES KAVKAZ - OD MOŘE K MOŘI" s cestovatelkou Viktorkou Hlaváčkovou. ​Ve čtvrtek 15. února, od 18 hodin v Zámeckém klubu, vstupné: 50 Kč

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ:

  • kaleidoskop besed, interaktivních pořadů, čtenářské dílničky pro děti MŠ, knihovnicko-bibliografické lekce pro žáky ZŠ a SŠ - průběžně dle dohody se školami
  • Beseda se přerovskou spisovatelkou LENKOU CHALUPOVOU - ​náš malý příspěvek k svátku žen. Ve studovně knihovny ve čtvrtek 8. března od 18 hodin. Vstupné: 30,- .
  • Po celý měsíc březen bude pro návštěvníky knihovny připravena burza vyřazených knih a velký bazar knih, a to vždy v době provozu knihovny. Do bazaru můžete vstoupit svými knihami, které už nepotřebujete, anebo si vybrat knihu, která se vám zalíbí, a odnést si ji domů. Burza pak nabízí beletrii i naučnou literaturu pro dospělé i dětské čtenáře za symbolickou cenu.
  • ​LITERÁRNÍ KAVÁRNA aneb CO SE ČETLO ZA PRVNÍ REPUBLIKY - ​ve studovně v termínu od 15. března do 29. března budete moci vstoupit do aranžmá kavárny, dát si kávu nebo čaj (zdarma), prohlédnout si výstavu knih prvorepublikových autorů, knih vydaných v 20. - 30. letech 20. století, něco si přečíst při dobré kávě, čaji.
  • "ZE SRDCE EVROPY DO SANTIAGA DE COMPOSTELA aneb Pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska" - cestopisná beseda s cestovatelem PATRIKEM KOTRBOU. ​Termín: úterý 27. března od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné: 50,- Kč

DUBEN beseda na téma "Jak vyčistit tělo přírodní cestou - bylinkami". Přednáší Ing. Anna Skokánková. Termín: 10. dubna, od 18 hodin ​ve studovně knihovny.​ Po dlouhé zimě můžeme uklidit i ve vlastním těle. Vstupné: 20,- Kč

KVĚTEN -  ​beseda s českým lékařem a spisovatelem žijícím v Kanadě Zdeňkem Hankou - středa 16. 5., od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstup: zdarma

​               -  dopolední besedy pro žáky prvních tříd všech hranických základních škol s oblíbenou spisovatelkou Lenkou Rožnovskou - středa 16. 5. a čtvrtek 17. 5.

​               - dopolední besedy - přednášky významného astrofotografa Petra Horálka pro žáky ZŠ Šromotovo: POVÍDÁNÍ O AFRICE, JSME VE VESMÍRU SAMI? - 30. 5.

 

​ČERVEN 

​- Beseda - přednáška pro veřejnost s významným astrofotografem Petrem Horálkem "KLENOTY USA, KRAJINNÉ I HVĚZDNÉ... aneb to se vůbec nedá stihnout" - úterý 5. června od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 60,- Kč.

​- Pasování prvňáčků hranických škol na čtenáře - termíny budou upřesněny 

- SNÍDANĚ V TRÁVĚ aneb PIKNIK S KNIHOVNOU. ​Chcete netradičně zahájit pohodový víkend na prahu léta? Co si dát snídani v trávě - v (podzámeckém) parku. Rodiče, prarodiče přijděte s dětmi, s vnuky, vezměte s sebou kamarády, sousedy a deky, košíky s jídlem. My dodáme knihy, různé deskové hry, čtení, povídání, nabídneme kávu, čaj zdarma. Termín upřesníme včas. Nebude se konat v případě deštivého počasí.                                    

ŘÍJEN – T​ÝDEN KNIHOVEN (1. 10. - 6. 10.) - čtvrtek 4. října znovuotevření knihovny po rekonstrukci veřejných oddělení.

- "Týden knihovny v prvorepublikém duchu" (22. - 27. října)

LISTOPAD - cestopisná beseda s cyklocestovatelem Radomírem Čížkem - ​tentokrát se s ním vydáme do hor Kyrgyzstánu. Vloni jsme s návštěvníky besedy úspěšně zdolali zapadlé kouty a hory Gruzie. Kyrgyzstán ještě skvělejší! Nejnovější zážitky letošního roku! Termín: 7. listopadu 2018, od 18 hodin v Zámeckém klubu.

​PROSINEC - zůstává otevřený. Pokud se podaří domluvit s psychologem Andrejem Drbohlavem, autorem knihy Psychologie masových a seriových vrahů. Přednáška? - možná témata: Děti neklidné, zlobivé a zlé nebo Psychologie masových vrahů. Přesný termín a téma v jednání.

Změna programu vyhrazena.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 

 

 

 

 
 

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Znovuotevření knihovny čtenářům 4. října

Vážení čtenáři a uživatelé knihovny, sdělujeme vám, že knihovna bude otevřena po rekonstrukci ve čtvrtek 4. října od 8 hodin a opět k dispozici v daném provozním čase v dalších dnech. Zároveň připomínáme, že knihovna bude i nadále v provozu vždy každou sobotu od 9 do 12 hodin. Těšíme se na vás.  

Piknik s knihovnou - sobota 18. 8.- Zámecká zahrada

Knihovnice městské knihovny zvou své malé i velké čtenáře, také (ne)čtenáře na společný piknik do Zámecké zahrady. Vezměte si s sebou piknikovou deku, nějaké dobroty k zakousnutí, přátelé, děti a přijďte s námi posnídat. Knihovnice pro vás budou mít připravený čaj, kávu, vodu s citronem a vlídné slovo.

Děti budou mít pro zábavu k dispozici stolní hry, připravené pohybové hry, knížky a čtení. Společně se setkáme v Zámecké zahradě v sobotu 18. srpna od 9 do 11 hodin. Budeme se na vás těšit.

V případě deštivého počasí se piknik nekoná.

 

UPOZORNĚNÍ - kontakty po dobu rekonstrukce

Upozorňujeme, že v knihovně po dobu rekonstrukce (cca do začátku října) nebude do odvolání fungovat serverovna, proto nebude také fungovat knihovnický e-mail vedoucí knihovny. Pokud byste nám chtěli něco napsat, můžete na maily: pobocky@knihovna-hranice.cz  nebo katalogizace@knihovna.hranice.cz nebo v případě urgentních záležitostí telefonicky na mobil 777 499 893.

Uvedené maily fungují provizorně připojené k serveru ve 2. patře knihovny. Děkujeme za pochopení. 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha