Kalendář akcí

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Kalendář akcí

Hlavní obsah stránky

Na co se můžete těšit v roce 2018? 

Knihovna bude pokračovat v pravidelných kulturně-vzdělávacích pořadech pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ - (knihovnicko-bibliografické lekce, literární besedy, exkurze, čtení, dílničky aj.). V této oblasti bude nadále prioritou rozvíjení dětského čtenářství a zájmu o knihy ve spolupráci se základními školami i mateřskými školami:
• Podle nabídky a zájmu hranických mateřských školek, ZŠ a SŠ budeme pokračovat v průběhu roku ve volném cyklu čtenářských besed a setkávání nad knihami, knihovnických lekcí, exkurzí.  Termíny: průběžně po celý rok
• V rámci projektu Pasování prvňáčků na čtenáře se uskuteční řada pravidelných návštěv dětí všech prvních tříd ve městě a v místní části Drahotuše v knihovně ve spolupráci s učitelkami prvňáčků a školou (začali jsme již na podzim roku 2017) = beseda, čtení, kvízy, praktická knihovnická cvičení, setkání se spisovatelkou. Slavnostní pasování proběhne 30. - 31. května.

Z dalších kulturních a vzdělávacích akcí pro veřejnost, děti, studenty (rámcový náčrt):

ÚNOR – cestopisná beseda s dataprojekcí "PĚŠKY PŘES KAVKAZ - OD MOŘE K MOŘI" s cestovatelkou Viktorkou Hlaváčkovou. ​Ve čtvrtek 15. února, od 18 hodin v Zámeckém klubu, vstupné: 50 Kč

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ:

  • kaleidoskop besed, interaktivních pořadů, čtenářské dílničky pro děti MŠ, knihovnicko-bibliografické lekce pro žáky ZŠ a SŠ - průběžně dle dohody se školami
  • Beseda se přerovskou spisovatelkou LENKOU CHALUPOVOU - ​náš malý příspěvek k svátku žen. Ve studovně knihovny ve čtvrtek 8. března od 18 hodin. Vstupné: 30,- .
  • Po celý měsíc březen bude pro návštěvníky knihovny připravena burza vyřazených knih a velký bazar knih, a to vždy v době provozu knihovny. Do bazaru můžete vstoupit svými knihami, které už nepotřebujete, anebo si vybrat knihu, která se vám zalíbí, a odnést si ji domů. Burza pak nabízí beletrii i naučnou literaturu pro dospělé i dětské čtenáře za symbolickou cenu.
  • ​LITERÁRNÍ KAVÁRNA aneb CO SE ČETLO ZA PRVNÍ REPUBLIKY - ​ve studovně v termínu od 15. března do 29. března budete moci vstoupit do aranžmá kavárny, dát si kávu nebo čaj (zdarma), prohlédnout si výstavu knih prvorepublikových autorů, knih vydaných v 20. - 30. letech 20. století, něco si přečíst při dobré kávě, čaji.
  • "ZE SRDCE EVROPY DO SANTIAGA DE COMPOSTELA aneb Pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska" - cestopisná beseda s cestovatelem PATRIKEM KOTRBOU. ​Termín: úterý 27. března od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné: 50,- Kč

DUBEN beseda na téma "Jak vyčistit tělo přírodní cestou - bylinkami". Přednáší Ing. Anna Skokánková. Termín: 10. dubna, od 18 hodin ​ve studovně knihovny.​ Po dlouhé zimě můžeme uklidit i ve vlastním těle. Vstupné: 20,- Kč

KVĚTEN -  ​beseda s českým lékařem a spisovatelem žijícím v Kanadě Zdeňkem Hankou - středa 16. 5., od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstup: zdarma

​               -  dopolední besedy pro žáky prvních tříd všech hranických základních škol s oblíbenou spisovatelkou Lenkou Rožnovskou - středa 16. 5. a čtvrtek 17. 5.

​               - dopolední besedy - přednášky významného astrofotografa Petra Horálka pro žáky ZŠ Šromotovo: POVÍDÁNÍ O AFRICE, JSME VE VESMÍRU SAMI? - 30. 5.

 

​ČERVEN 

​- Beseda - přednáška pro veřejnost s významným astrofotografem Petrem Horálkem "KLENOTY USA, KRAJINNÉ I HVĚZDNÉ... aneb to se vůbec nedá stihnout" - úterý 5. června od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 60,- Kč.

​- Pasování prvňáčků hranických škol na čtenáře 

- SNÍDANĚ V TRÁVĚ aneb PIKNIK S KNIHOVNOU. ​Chcete netradičně zahájit pohodový víkend na prahu léta? Co si dát snídani v trávě - v (podzámeckém) parku. Rodiče, prarodiče přijděte s dětmi, s vnuky, vezměte s sebou kamarády, sousedy a deky, košíky s jídlem. My dodáme knihy, různé deskové hry, čtení, povídání, nabídneme kávu, čaj zdarma. Termín upřesníme včas. Nebude se konat v případě deštivého počasí.                                    

ŘÍJEN – T​ÝDEN KNIHOVEN (1. 10. - 6. 10.) - tradiční podzimní burza knih a velký bazar knih; přednáška u příležitosti 100. výročí vzniku republiky - zaměření, termín aj. dojednáváme.

LISTOPAD - cestopisná beseda s cyklocestovatelem Radomírem Čížkem - tentokrát se s ním vydáme do hor Kyrgyzstánu. Vloni jsme úspšně zdolali zapadlé kouty a hory Gruzie. Termín bude upřesněn s panem Čížkem po návratu z jeho cesty. Budou to jeho nejnovější zážitky.
– Beseda (opět v plánu) s úspěšnou spisovatelkou ​Kateřinou Tučkovou (autorka oceněných a čtenářsky úspěšných knih Žítkovské bohyně a Vyhnání Gerty Schnirch, nositelka Ceny Magnesia Litera). Termín bude aktuálně upřesněn podle dohody s Kateřinou Tučkovou, po vydání její nové knihy Bílá voda. ​Snad se nám letos podaří přivítat ji u nás v Hranicích. Zatím nedojednáno.

​PROSINEC - zůstává otevřený. Pokud se podaří domluvit s psychologem Andrejem Drbohlavem, autorem knihy Psychologie masových a seriových vrahů. Přednáška? - možná témata: Děti neklidné, zlobivé a zlé nebo Psychologie masových vrahů. Zatím nedojednáno.

Změna programu vyhrazena.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 

 

 

 

 
 

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Připravujeme na květen - O javorovém listu z obou stran

Na středu 16. května připravujeme pro všechny zájemce literárně cestopisnou besedu českého lékaře a spisovatele žijícího v Kanadě Zdeňka Hanku (vlastním jménem Zdeněk Šťastný). 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha