Kulturní a vzdělávací pořady

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Pro děti » Kulturní a vzdělávací pořady

Hlavní obsah stránky

NMilí mladí čtenáři a čtenářky,

jistě se mnozí z vás zúčastnili se svými spolužáky a učitelkami (učiteli) společných návštěv knihovny v Březnu - měsíci čtenářů. Jsme rádi, že mnozí z vás se rozhodli v naší knihovně zaregistrovat a navštěvovat knihovnu pravidelněji. Průběžně zásobujeme vaše oddělení stále novými knihami a i vy se můžete s námi podílet na pořizování nových knih, které jste v naší knihovně dosud neobjevili a které byste tu chtěli mít. K dispozici je v dětském oddělení krabička s možností vhození tipu na titul, který napíšete na lísteček. Pro starší děcka máme tip: setkání se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou, který sice píše hlavně pro dospělé, ale napsal i několik historických detektivek pro starší děti - Fiorella a Bratrstvo křišťálu, Fiorella a Dům ztracených duší (nejnovější), Fiorella a hřbitov upírů nebo Fiorella a záhada mrtvého netopýra. Možná jste je už četli, anebo můžete začít číst a brát to jako dobrý tip. Setkání se spisovatelem se koná v koncertním sále4. dubna od 18 hodin (Zámecká ulice 118) a pro studenty a žáky je vstupné 40,- Kč. Poslední týden v dubnu (25. - 26. 4.) naše pozvání do Hranic přijala spisovatelka dětských knížek paní Zuzana Pospíšilová, která se tentokrát setká téměř se všemi hranickými i drahotušskými prvňáčky v několika besedách. Setkání s oblíbenou spisovatelkou je takovým malým dárkem a předznamenáním slavnostního pasování prvňáčků na čtenáře, které se uskuteční v knihovně v červnu. Takže se máte naco těšit. Paní Zuzana Pospíšilová píše knihy pro předškoláčky i pro mladší čtenáře - prváky až čtvrťáky. Kdo dosud něco od ní nečetl, zkuste se u nás v knihovně poptat.

S tímto vám přeji hezké jarní dny, úspěšné učení a hodně nových čtenářských zážitků a objevů.

 

 

 


 

 

 

 

 


Benediktinský klášter v Rajhradě u Brna je nejstarším na Moravě. Postupně se stával vyhlášeným centrem vzdělanosti. V roce 2005 v něm byl otevřen Památník písemnictví na Moravě, který spravuje benediktinskou knihovnu s 65 tisíci svazky.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/jizni-morava-taha-dalsi-trumf-na-turisty-klaster-v-rajhrade-p4s-/brno-zpravy.aspx?c=A111121_1687720_brno-zpravy_bor


Benediktinský klášter v Rajhradě u Brna je nejstarším na Moravě. Postupně se stával vyhlášeným centrem vzdělanosti. V roce 2005 v něm byl otevřen Památník písemnictví na Moravě, který spravuje benediktinskou knihovnu s 65 tisíci svazky.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/jizni-morava-taha-dalsi-trumf-na-turisty-klaster-v-rajhrade-p4s-/brno-zpravy.aspx?c=A111121_1687720_brno-zpravy_bor

 

 
 

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Připravujeme pro vás na ZÁŘÍ - 27. 9.

​Z INDIE DO EVROPY - to je název cestopisné přednášky-besedy s cestovatelem Pavlem Dobrovským. Termín máme domluvený na středu 27. září od 18 hodin v Zámeckém klubu. ​Co se stane, když roztrháte zpáteční letenku z Indie do České republiky? Pak nezbývá nic jiného, než nabrat západní směr a pokusit se dostat domů po poušti. Autobusy, vlaky, stopem anebo prostě a jednoduše pěšky. Když to dal Alexandr Veliký, i když obráceně, tak to musí jít! Z Indie v této přednášce odjedeme do Pákisánu, Afghánistánu, Íránu a konečně do Turecka, kde si v Istanbulu dáme čaj a řekneme si: "Konečně Evropa!" Cesta trvala několik měsíců a ukáže vám mediálně nechvalně známé země v pozitivním světle! Bonus: Povídání o tažení Alexandra Velikého. Bude se opravdu na co těšit.

Vstupné: 50,- Kč

 

PROVOZNÍ DOBA O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH

V době letních prázdnin ( 1. 7. - 31. 8. 2017) dochází k obvyklé změně provozní doby knihovny (provoz nepřerušen):

 

 

 

Oddělení pro dospělé:

​Pondělí         8´00 - 11´30       12´00 - 17´00

​Úterý            8´00 - 11´30       12´00 - 16´00

Středa                       Zavřeno

​Čtvrtek         8´00 - 11´30      12´00 - 17´00

​Pátek            8´00 - 11´30      12´00 - 16´00

​Sobota                     Zavřeno

 

​Oddělení pro děti:​            ÚTERÝ     9´00 - 11´00     12´00 - 16´00

 

 

 

 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha