Kulturní a vzdělávací pořady

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Pro děti » Kulturní a vzdělávací pořady

Hlavní obsah stránky

NMilí mladí čtenáři a čtenářky,

jistě se mnozí z vás zúčastnili se svými spolužáky a učitelkami (učiteli) společných návštěv knihovny v Březnu - měsíci čtenářů. Jsme rádi, že mnozí z vás se rozhodli v naší knihovně zaregistrovat a navštěvovat knihovnu pravidelněji. Průběžně zásobujeme vaše oddělení stále novými knihami a i vy se můžete s námi podílet na pořizování nových knih, které jste v naší knihovně dosud neobjevili a které byste tu chtěli mít. K dispozici je v dětském oddělení krabička s možností vhození tipu na titul, který napíšete na lísteček. Pro starší děcka máme tip: setkání se spisovatelem Vlastimilem Vondruškou, který sice píše hlavně pro dospělé, ale napsal i několik historických detektivek pro starší děti - Fiorella a Bratrstvo křišťálu, Fiorella a Dům ztracených duší (nejnovější), Fiorella a hřbitov upírů nebo Fiorella a záhada mrtvého netopýra. Možná jste je už četli, anebo můžete začít číst a brát to jako dobrý tip. Setkání se spisovatelem se koná v koncertním sále4. dubna od 18 hodin (Zámecká ulice 118) a pro studenty a žáky je vstupné 40,- Kč. Poslední týden v dubnu (25. - 26. 4.) naše pozvání do Hranic přijala spisovatelka dětských knížek paní Zuzana Pospíšilová, která se tentokrát setká téměř se všemi hranickými i drahotušskými prvňáčky v několika besedách. Setkání s oblíbenou spisovatelkou je takovým malým dárkem a předznamenáním slavnostního pasování prvňáčků na čtenáře, které se uskuteční v knihovně v červnu. Takže se máte naco těšit. Paní Zuzana Pospíšilová píše knihy pro předškoláčky i pro mladší čtenáře - prváky až čtvrťáky. Kdo dosud něco od ní nečetl, zkuste se u nás v knihovně poptat.

S tímto vám přeji hezké jarní dny, úspěšné učení a hodně nových čtenářských zážitků a objevů.

 

 

 


 

 

 

 

 


Benediktinský klášter v Rajhradě u Brna je nejstarším na Moravě. Postupně se stával vyhlášeným centrem vzdělanosti. V roce 2005 v něm byl otevřen Památník písemnictví na Moravě, který spravuje benediktinskou knihovnu s 65 tisíci svazky.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/jizni-morava-taha-dalsi-trumf-na-turisty-klaster-v-rajhrade-p4s-/brno-zpravy.aspx?c=A111121_1687720_brno-zpravy_bor


Benediktinský klášter v Rajhradě u Brna je nejstarším na Moravě. Postupně se stával vyhlášeným centrem vzdělanosti. V roce 2005 v něm byl otevřen Památník písemnictví na Moravě, který spravuje benediktinskou knihovnu s 65 tisíci svazky.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/jizni-morava-taha-dalsi-trumf-na-turisty-klaster-v-rajhrade-p4s-/brno-zpravy.aspx?c=A111121_1687720_brno-zpravy_bor

 

 
 

AKTUÁLNÍ NOVINKY

MIMOŘÁDNÉ UZAVŘENÍ KNIHOVNY

Vážení čtenáři a uživatelé, upozorňujeme vás na mimořádné krátké uzavření knihovny v týdnu státních svátků a to ve dnech pondělí a úterý 3. a 4. července a v pátek 7. července. Knihovna bude uzavřena z důvodu výměny oken v provozních odděleních. Všem, kdo mají termín vrácení v těchto dnech, bude v systému nastaven nový pozdější termín, kdy knihovna bude opět otevřena. Děkujeme za pochopení.

Výstava Knižní vizitky do konce června

 

Ještě po celý červen si mohou návštěvníci knihovny prohlédnout na 60 knižních vizitek, které jsou dílem žáků místních základních škol a ze škol okolních obcí. Výstava coby projekt podporující rozvoj čtenářské gramotnosti dětí je rozmístěna ve všech našich provozních prostorách. Nabízí kaleidoskop knižních titulů, o které se dnešní děti zajímají. Je zajímavé si číst o tom, jak děti hodnotí knihu, kterou si přečetly, literární postavy, vztahy mezi nimi, proč se jim kniha líbila, ale také tam naleznete informace o autorech. A to vše slovně i obrazem na každé vizitce. Pro další nezúčastněné malé čtenáře se mohou některé tituly stát inspirací pro jejich četbu, dospělí zase mohou prozkoumat, co (jejich) děti čtou, co je zajímá, jaké je jejich vnímání světa... 

 

 

Ze slavnostního pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu 21. června u nás proběhlo poslední slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Do rytířského Řádu Krásného slova nám tak přibyli další malí rytíři - čtenáři. Třikrát sláva!!!

PROVOZNÍ DOBA O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH

V době letních prázdnin ( 1. 7. - 31. 8. 2017) dochází k obvyklé změně provozní doby knihovny (provoz nepřerušen):

 

 

 

Oddělení pro dospělé:

​Pondělí         8´00 - 11´30       12´00 - 17´00

​Úterý            8´00 - 11´30       12´00 - 16´00

Středa                       Zavřeno

​Čtvrtek         8´00 - 11´30      12´00 - 17´00

​Pátek            8´00 - 11´30      12´00 - 16´00

​Sobota                     Zavřeno

 

​Oddělení pro děti:​            ÚTERÝ     9´00 - 11´00     12´00 - 16´00

 

 

 

 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha